Perly
Perly
PerlyPerly

97. Rocznica Bitwy pod Komarowem już za kilka dni

Autor: Joanna Nowicka

Data publikacji: 23.08.2017 17:20

Liczba odwiedzin: 149

Tagi: aktualności, wieści z regionu, kalendarz imprez, bitwa pod komarowem, komarów 2017, manewry w komarowie

Już w najbliższą niedzielę będziemy mogli po raz kolejny podziwiać inscenizację epizodów bitwy pod Komarowem 1920. To jeden z głównych punktów programu zaplanowanych na ten dzień uroczystości. Wydarzenia poprzedzone są kilkudniowymi manewrami. W tym roku wyjątkowymi, bo z udziałem wojska.

97. Rocznica Bitwy pod Komarowem
 
97. Rocznica Bitwy pod Komarowem
fot. JN

Wydarzenia związane z 97. rocznicą Bitwy pod Komarowem rozpoczną się już dziś (środa). Wieczorem startują manewry kawaleryjskie, czyli rajdy i inne zmagania ich uczestników. Manewry mają być wyjątkowe, bo z udziałem zarówno kawalerii ochotniczej jak i z wojskami operacyjnymi oraz wojskami obrony terytorialnej.

Z kolei w sobotę można będzie uczestniczyć w capstrzyku na cmentarzu w Komarowie, mszy za poległych Ułanów i koncercie Orkiestry Wojskowej. Początek tych wydarzeń o 18:00.

Najbardziej szumnie i widowiskowo będzie oczywiście w niedzielę. Od godziny 12:00 zaplanowano kolejno: prezentację pododdziałów, pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego, pokaz wyszkolenia Szwadronu Kawalerii WP, inscenizację epizodów bitwy pod Komarowem i pokazy wyszkolenia wojskowego. W inscenizacji weźmie udział około 250 kawalerzystów.

Jak podkreśla płk Tomasz Dudek – Prezes Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem” tegoroczne działania, czyli kilkudniowe manewry mają charakter pro-obronny, czego efektem będzie również przedstawienie w trakcie niedzielnych obchodów pokazu współdziałania jednostek konnych z wojskami operacyjnymi, jak też wojskami obrony terytorialnej.

Niedzielne uroczystości odbędą się na terenie wsi Wolica Śniatycka - dojazd drogą Wolica Śniatycka lub od strony miejscowości Cześniki. Od godziny 10.00-11.00 istnieje możliwość zwiedzenia obozu kawalerii.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Lubię Lubelskie na Facebooku

Kalendarz imprez

Fotki

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.