Perly
Perly
PerlyPerly

Park linowy atrakcją Zoomu Natury w Janowie Lubelskim

Autor: Andrzej Wojtan

Data publikacji: 23.05.2012 12:34

Liczba odwiedzin: 6697

Tagi: zoom natury janów lubelski, zalew janów lubelski, zalew janowski, park linowy janów lubelski, aktualności, musisz odwiedzić

Na początku czerwca w Janowie Lubelskim zostanie oddany doużytku park linowy. Jest on częścią dużej inwestycji pn. „Park Rekreacji i Edukacji Zoom Natury nad Zalewem Janowskim”. W tym czasie będzie też czynne przebudowane kąpielisko. Cały obiekt ma być gotowy w maju 2013 r.

- Wartość projektu wynosi ponad 21 mln zł, z tego prawie 14 mln pochodzi z funduszy unijnych - informuje Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

Na początku czerwca pierwsi turyści przetestują park
 
Na początku czerwca pierwsi turyści przetestują park
fot. Andrzej Wojtan

Atrakcją zamontowanego nadrzewach parku linowego jest tor przeszkód w postaci podestów z impregnowanego drewna, montowanych na wysokości od 2 do 12 m nad ziemią. Z kolei po drewnianych schodach będzie można wejść do „wieży mocy”. Powstanie też punkt widokowy z tarasem na wysokości 13 m.

W parku Zoom Natury, który zajmie obszar 13 ha, powstają też pawilony, czyli laboratoria tematyczne: awifauny i troposfery, recyklingu i energii odnawialnej oraz runa leśnego. W głównym obiekcie Zoomu będą akwaria, teraria itp. Całe otoczenie zostanie odpowiednio zagospodarowane, urządzone będą promenady w kierunku wyspy oraz parkingi i ścieżki spacerowe. Nie może także zabraknąć placu zabaw dla dzieci.

Także Zalew Janowski będzie rajem dla wędkarzy, bo 8 maja wpuszczono doniego około dziesięciu ton ryb.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Lubię Lubelskie na Facebooku

Kalendarz imprez

Fotki

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.