Perly
Perly
PerlyPerly

Wakacyjne oblężenie Parku Wodnego w Chełmie

Autor: P J

Data publikacji: 12.09.2017 14:45

Liczba odwiedzin: 141

Tagi: aktualności, wieści z regionu, chełmski park wodny, rekord aquapark chełm

Podczas tegorocznych wakacji chełmski aquapark przeżywał prawdziwe oblężenie. W lipcu obiekt odwiedziło prawie 30 tys. klientów, jednak to sierpień okazał się rekordowy. Aktualnie trwają przygotowania do Akademii Pływania, a już za miesiąc planowane jest otwarcie klubu fitness.

Wakacyjne oblężenie Parku Wodnego
 
Wakacyjne oblężenie Parku Wodnego
fot. Justyna Pietrzyk

- W sierpniu odwiedziło nas aż 32 tysiące klientów. To wynik lepszy o dwa tysiące od poprzedniego miesiąca, a tym samym nowy rekord obiektu – mówi Zbigniew Mazurek prezes miejskiej spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. - Cieszy to nas, gdyż pokazuje jak ogromnie popularnym miejscem jest chełmski aquapark, a jednocześnie dowodzi, że ta inwestycja była miastu bardzo potrzebna. Z naszych usług korzystają mieszkańcy w każdym wieku, od niepotrafiących jeszcze chodzić maluchów po zaawansowanych wiekiem seniorów, najróżniejsze grupy zawodowe i społeczne, a co najważniejsze – bardzo często całe rodziny.

Ale sierpniowy wynik, to nie jedyny rekord. W niedzielę, 13 sierpnia z usług Chełmskiego Parku Wodnego skorzystało łącznie aż 1563 osób. To najlepszy dzienny wynik od otwarcia. Statystycznie oznacza to, że z czynnego przez 15 godzin dziennie obiektu, w każdej godzinie korzystało jednocześnie ponad 100 osób.

- Statystycznie, bo trudno oczekiwać tylu osób na przykład o godzinie 7 czy 8 rano, tym bardziej w niedzielę. Dzienna frekwencja zależy od dnia tygodnia ale również wielu innych czynników, np. pogody, okresów świątecznych itd. W praktyce jest tak, iż w jednym momencie na basenach jest na przykład 20 osób, ale już godzinę później może być 250. Te blisko 1600 osób to suma wszystkich godzin jednego dnia, co nie zmienia faktu, iż jest to imponujący wynik – dodaje prezes Mazurek.

Władze miejskiej spółki prognozują, iż we wrześniu frekwencja się zmniejszy, na co wpływ może mieć rozpoczęcie roku szkolnego i związane z tym obowiązki dzieci i ich rodziców. Liczą jednak na nowych klientów z innych miast. Pomóc mają w tym kampanie promocyjne prowadzone w różnych miejscach w województwie. Teraz władze spółki czekają na ćwierć-milionowego klienta, jak zapowiada prezes osoba ta będzie szczególnie wyróżniona.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Lubię Lubelskie na Facebooku

Kalendarz imprez

Fotki

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.