Perly
Perly
PerlyPerly

Wyremontowali drogę dojazdową do historycznego Grodziska w Leszczynie

Autor: SM

Data publikacji: 12.09.2017 14:14

Liczba odwiedzin: 62

Tagi: aktualności, wieści z regionu, grodzisko w leszczynie, grodzisko leszczyna

Zakończyły się prace przy modernizacji drogi dojazdowej do historycznego Grodziska w Leszczynie w gminie Urzędów. - Jeszcze w tym roku chcemy zaprojektować i wykonać uliczne oświetlenie tego odcinka drogi. Grodzisko to wyjątkowy produkt turystyczny naszej gminy - mówi Jan Woźniak, burmistrz Urzędowa.

- Wśród przeprowadzonych prac znalazły się roboty przygotowawcze, wybudowanie odwodnienia korpusu drogowego, podbudowa drogi wraz z ułożeniem nawierzchni z kostki brukowej - wylicza Justyna Cieślicka z Urzędu Miejskiego w Urzędowie.

Wyremontowali drogę dojazdową do historycznego Grodziska w Leszczynie
 
Wyremontowali drogę dojazdową do historycznego Grodziska w Leszczynie
fot. archiwum/SM

Inwestycja pochłonęła 975 tys. zł, z czego 575 tys. to unijne dofinansowanie.

- Dotacja warunkowała realizację drogi dojazdowej nie tylko do historycznego Grodziska, ale również do grupy gospodarstw zlokalizowanych w obszarze przyległym. Wnioski w tej sprawie zgłaszane były przez zainteresowanych mieszkańców od wielu lat, przy czym ograniczenia finansowe uniemożliwiały zrealizowanie tego bardzo potrzebnego zadania - podkreśla Jan Woźniak, burmistrz Urzędowa.

I dodaje: - Jeszcze w tym roku chcemy zaprojektować i wykonać uliczne oświetlenie tego odcinka drogi, bowiem zgodnie z opracowaniem strategii rozwoju turystyki Grodzisko to wyjątkowy produkt turystyczny, jaki może zaoferować gmina Urzędów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Lubię Lubelskie na Facebooku

Kalendarz imprez

Fotki

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.